Тотенхем е во Скопје, вечерва се среќава со Шкендија во квалификациите за Европа лигата, клубот работи на трансферот на Милан Шкрињар од Интер.

Словакот е желба на Мурињо, Тотенхем понудил 50 милиони евра, Интер од претходно најави дека доколку добие добра понуда може да го продаде Шкрињар.

Извори од Италија тврдат дека Интер не сака преговори за Шкрињар со понуда под 60 милиони.