Мајорка ја победи Малага со 3-1. натпревар од 9 коло во Ла Лига 2, Александар Трајковски доби симболична минутажа.

Трајковски влезе во игра во 86 минута од средбата, Мајорка победи со головите на Амат, Раило и Родригез.

Мајорка е трета на табелата по 9 средби со 18 бода, има два помалку од лидерот Еспањол.