Висенте Морено е пред заминување од Мајорка, пишува Марка, актуелниот тренер на нашиот Александар Трајковски има договор до 2022 година но сака да го напушти клубот.

Мајорка се бори за опстанок во Ла Лига, ситуацијата не розева, Морено најавил заминување две години пред истекот на договорот.

Клубот на Александар Трајковски е на претпоследното место во Ла Лига, тешко дека ќе стигне до опстанок, Морено најави дека ќе си замине.

Морено во Мајорка е од 2017 година, има понуди од Еспањол и Алавес.