Денес се играат три средби од 9 коло во Првата кошаркарска лига, скопско дерби, ТФТ го пречекува МЗТ Скопје, средбата се игра од 17 часот со пренос на МРТ.

НЕДЕЛА:

17.00: ТФТ – МЗТ Скопје Аеродром (МРТ)

Сала СРЦ „Кале“ – Скопје

https://youtu.be/E-o3fqKy6Q0

18.00: Куманово 2009 – Феникс 2010

Сала „Перо Наков“ – Куманово

https://youtu.be/MFyq5PK8ZeM

19.00: Гостивар – Навико Академија ФМП

Сала „Младост“ – Гостивар

Вчера се одиграа три натпревари, фаворитите запишаа победи:

МЗТ Скопје Уни Банка – Еуро Никел 2005  66:81

Работнички – Кожув        100:85

Ангели – Пелистер           88:142