Вечерва во Неапол се игра вториот полуфинален меч во Купот на Италија, Наполи го пречекува Интер со предност од 1-0 по првата средба.

Разни извори, разни најави во однос на почетните состави, според Тутоспорт, Наполи мечот против Интер ќе го започне без Елиф Елмас.