Македонската фудбалска репрезентација до 17 години одигра 0:0 против соодветната репрезентација на Србија и на вториот контролен натпревар одигран денеска на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Добри прилики за погодок, нашата селекција пропушти преку Гуџуфи и Јаневски во првиот дел, а во второто полувреме не погоди од добра шанса Ерион Шуку.

Без голови заврши и првиот меѓусебен дуел на двете селекции одигран во вторикот.