Младата репрезентација на Македонија за играчи до 18 години, загуби од БиХ во Скопје минимално со 1-0.

Македонија имаше неколку шанси за гол, откако први гостите поведоа со голот на Шосиќ во 18 минута.

Илиевски во 43. минута ја погоди стативата, Фетаи  во 83. минута пречката, но Македонија не успеа да израмни.

Двете млади селекции ќе одиграат и втора средба во четврток од 11 часот.