Дефанзивецот на младата фудбалска репрезентација, Агрон Руфати поради повреда нема да патува утре за Израел, потврдија од таборот на нашата млада репрезентација.

Руфати се повредил на последниот трениг и нема да биде во комбинација за редбата во четврток, сите останати се во одлична состојба.

Македонија утре патува за Израел, средбата со оваа селекција се игра во четврток од 18-30 часот, нашите надежи на таблета во ЕУРО квалификациите имаат 14 бода по 8 одиграни средби, селекцијата на Израел има два помалку.