Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година, попладнево од 14:30 на теренот на ФФМ го пречекува Казахстан во 3 коло од евроквалификациите.

Селекторот Благоја Милевски не отстапува од фудбалската филозифија, офанзивно ќе играме и денеска со тројца во нападот.

Македонија денеска брка трета победа во низа против селекцијата која во Скопје доаѓа по поразите од Израел и од Шпанија.