Македонската фудбалска репрезентација го одработи последниот тренинг пред утрешниот натпревар со Шпанија која е актелен првак на Европа за играчи до 21 година.

На стадионот „Санто Доминго“ во Алкоркон, нашите надежи тренираа и се запознаа со условите за игра, сакаме изнеандување во дуелот со големата Шпанија.

За Шпанија не треба да се трошат зборови, секогаш имаат извонредни играчи во оваа возрасна категорија, но Македонија сака, може и ќе  направи се да дојде до добар резултат.

Натпреварот утре меѓу Македонија и Шпанија се игра утре од 19-45 часот.