Екипита на Удинезе со 4-0 ја прегази Болоња во Купот на Италија, Илија Несторовски не доби шанса на овој меч во Удине.

Удинезе со головите на Барак, Де Мајо, Мандрагора и Ласања  ја порази Болоња во четвртото коло од Купот на Италија.

Со оваа победа, Удинезе обезбеди осминафинале во Купот каде се среќава со Јувентус.