Челси со позитивни 1-1 од Мадрид го пречекува Реал во Лондон, реванш од полуфиналето во Лигата на шампионите.

Вечерва ќе го дознаеме и вториот патник во финалето по Сити кој го елиминира ПСЖ вчера во Манчестер.

УЕФА ги објави можните состави за вечерашниот дуел, Чилвел, Канте, Вернер во тимот на Челси, Реал со Модриќ, Бензема, Касемиро …

Средбата започнува од 21 часот, екипата од Англија е со предност од првиот меч, и со почетните 0-0 може да закаже англиско финале во ЛШ.