Сити беше поразен од Ливерпул во дербито на 12. колов во Премиерлигата со 3-1, сепак мечот го одбележаа неколку судиски одлуки но и рекацијата на Пеп Гвардиола.

Тренерот на Сити жестоко реагираше во 83 минута кога судијата Оливер не досуди пенал поради играње со рака на Александер Арнолд по втор пат во шеснаесетникот.

Останатото на видеото: