Стефано Пиоли ќе мора да им верува на Диого Дало и на Меите кои се очекува денеска да бидат од првата минута во составот на Милан за дуелот со Верона.

Ова доаѓа по препораката на фитнес тренерот на Милан, Тонали и Тео Хернандез да бидат на клупата за резерви откао не го поминале најдобро последниот фитнес тест.

Во составот на Милан поради повреда недостигаат Манџукиќ, Ибрахимовиќ, Ребиќ и Чалханоглу.

Дуелот Верона – Милан е закажан за денеска со почеток од 15 часот.