Повредата на Лионел Меси ги загрижува навивачите на Барселона кои се нетрпение го чекаат нивниот омилен фудбалер повторно да игра во препознатливата форма.

Тренерот на Барселона, Валверде призна дека во моментов ништо не се знае и најави дека допрва ќе се анализира состојбата на напапачот.

„Едноставно не знам колку време нема да биде подготвен за игра. Се надевам дека ќе се врати наскоро. Нема сериозна повреда но ќе мора да чекаме дозвола од медицинскиот тим, се е неизвесно.“ – изјави Валверде.