Вардар ја победи екипата на Рогашка со 2-1, претпоследен меч на подготовките во Словенија. Головите за победа беа постигнати во првото полуреме.

Адем во 22 минута  и Колевски во 36 минута погодија за победа на „црвено-црните“ против второлигашаот од Словенија.