Шефот на стручниот штаб на Вардар, Александар Васоски е суспендиран од дисциплинската комисија на ФФМ поради исклучувањето на натпреварот од 14. коло во ПМФЛ на гостувањето против Струга Трим Лум.

Причина за ова се протестите кои Васоски ги упати кон судијата Васко Мавров на дуелот од претходното коло, поради кои поранешниот репрезентативец на Македонија беше исклучен.Д