Премиерлигашот Ватфорд денеска му врачи отказ на менаџерот Кике Санчес Флорес по поразот од Саутемптон вчера со 2-1.

Ватфорд има само една победа сезонава, последните пет натпревари загуби четири пати, во Премиерлигата е на последното место на табелата.

Санчес Флорес беше тренер на Ватфорд од 2015 година, клубот од 2013 година смени вкупно девет менаџери.