Вест Хем е заинтересиран да го доведе во своите редови аргентинецот Гонзало Игуаин.

Како што јавува италијански Скај, Вест Хем е заинтересиран да го доведе Игуаин на позајмица со опција фудбалерот по една сезона да биде откупен, додека Јувентус во моментот размислува само за продажба и го проценува фудбалерот на околу 36 милиони фунти.

Популарниот „Пипита“ ја помина минатата сезона во Англија во дресот на Челзи, постигнувајќи пет погодоци на 18 натпревари за тимот од западен Лондон.