ПСЖ го совлада Ремс во полуфиналето на Лига купот и го постигна 4000-от гол во својата историја.

Овој историски гол е дело на 17-годишниот Танга Куаси, кој потекнува од академијата на ПСЖ и кому ова му беше прв натпревар на професионално ниво.