Динамо Загреб без поголеми проблеми ја запиша втората овосезонска победа во Лига Европа откако славеше на гостувањето кај Волфсбергер од 3:0 во Лигата на Европа.

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми беше асистент на второот гол на мечот кој го постигна Петковиќ во 75 минута.

Воведниот беше дело на Мајер во 60 минута а конечните 3:0 ги постави Иванушец во 91 минута.