Македонскиот репрезентативец е еден од најзаслужните за водството на Динамо Загреб од 2-0 кај Вараждин во НХЛ лигата.

Македонскиот репрезентативец покажува дека игра во животна форма и успеа да го отвори резултатот, а по пет минути и да изнуди пенал за „модрите“.