Аријан Адеми денеска го слави 29. роденден, успеа да го прослави со гол против Интер Запрешиќ на пријателската средба во Загреб.

Динамо Загреб победи со 4-1, Адеми го постигна вториот гол, шампионот на Хрватска славеше со 4-1.