Македонскиот репрезентативец Аријан Аземи со гол учествуваше во победатa на Динамо Загреб против големиот ривал Хајдук во Сплит.

На „Пољуд“, Динамо Загреб славеше со 2-0, Кадзиор погоди за 1-0 во 47 минута, Адеми ја потврди победата во 75 минута.

Средбата во Сплит ја следеа речиси 23.000 гледачи, Динамо Загреб сега има 17 бода бода предност во однос на Хајдук на табелата во Хрватска.