Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е стартер кај Динамо Загреб кој со голот на Олмо успеа да израмни на 1-1 по почетното водство на Шахтјор во 16 минута.

Конопјанка го доведе Шахтјор во водство протившампионот на Хрватска.

Шпанскиот репрезентативец во составот на Динамо, Даниел Олмо израмни на 1-1 во 25 минута.

На втората средба која се игра во моментов, Атлетико Мадрид и Баер Леверкузен одиграа без голови по првото полувреме.