Се одиграа првите три меча од плеј-офот во Лигата на шампионите, Ајакс на гости кај АПОЕЛ одигра нерешено, гостински победи на Бриж и Славија Прага.

АПОЕЛ и Ајакс одиграа нерешено на првата средба од плеј-офот во Лигата на шампионите, натпреварот заврши без голови 0-0.

Славија Прага кај Клуж на гости запиша победа со 1-0, идентичен беше резултатот на средбата Ласк – Клуб Бриж 0-1.

Реваншите се за седум дена.