„Македонија ЃП во Струмица ја победи Академија Пандев и ги  елиминира од понатамошниот настап во Купот на Македонија.

Екипата од Ѓорче Петров победи по пенал серијата со  4-5, во регуларните 90 минути средбата заврши 1-1.