Франција води противАлбанија со 2-0 на квалификацискиот натпревар за ЕП 2020 година која се игра во Париз на „Сен Дени“.

Мечот имаше „интересен“ вовед, домаќинот Франција ја погреши химната на Албанија, играчите на оваа земја не сакаа да го започнат натпреварот, наместо албанската беше интонира химната на Андора.

Откако беше интонирана  химната на Албанија натпреварот започна, секако имаше мало задоцнување, Франција води со 2-0.