Александер Исак влегува во ритам, по голот против Еспањол во минатото коло од Ла Лига, овојпат младиот 20 годишен напаѓач постигна ефектен гол  на гостувањето кај Леванте за водство на Реал Сосиедад од 1:0.

Ова за Исак е девети освосезонски гол во Ла Лига со кој дефинитивно ќе го привлече вниманието.