Интер оствари уште една победа и ја зголеми предноста на табелата. Вечерва победија на гостувањето кај Парма. Резултатот на крајот гласи 1:2 за гостите.

Сите голови паднаа во второто полувреме, а херој на Интер денеска беше Алексис Санчез со два гола, првиот 55-та минута и вториот во 62-та минута.

Конечниот резултат го постави Хернани во 71-та минута.

Со овој триумф Интер ја зголеми предноста пред Милан на шест бода.

Standings provided by SofaScore LiveScore