Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски заедно со соиграчите на Лидс се подготвуваат за продолжението на сезоната во Чемпионшип дивизијата во Англија.

Лидс на официјалниот профил објави видео од тренинг на кој Алиоски постигнува гол па пото прославува со оштетување на камерата која го снима.

„Па, тој дефинитивно не се смирил за време на паузата“ – напишаа од Лидс.