Хал го елиминираше Лидс во воведната рунда од Лига Купот на Англија откако се покажа како поуспешен во изведувањето на пеналите.

Во регуларниот дел беше 1:1. Хал поведе преку Винкс во 5 минута, Алиоски израмни во 93 минута.

Во пенал рулетот, нашиот репрезентативец не реализираше од белата точка а Хал во пенал рулетот беше подобар со 9:8.

Ова се денешните резултатите во Лига (Карабао) Купот во Англија.