Македонија се уште слави, историскиот пласман на ЕУРО 2021 е најдоброто нешто што на фудбалски план и се случило  на нашата држава.

Победата во Тбилиси против Грузија со голот на Пандев е историска, фудбалерите од вчера слават, емоции на претек, прославата со низа интересни моменти.

Денеска нашите репрезентативци имаат слободен ден, го искористија за релаксирање со забава во базата во хотелот „Гранд Плаза“ во Скопје.

Во главна улога на ова видео од социјалните мрежи, Езџан Алиоски и Стефан Ристовски: