На мечот меѓу Барнли и Лидс, македонскиот репрезентативец, Езџан Алиоски имаше интересен дуел со противничкиот играч  Двајт Мекнил.

Алиоски со гестикулација како од нашето детство, но ФА ќе го истражува случајот откако еден од играчите на Барнли го пројавил потегот на Џани.

Македнонскиот репрезентативец имал убава причина за реакцијата, Мекнил го плукнал нашиот фудбалер.

ВИДЕО: