Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски стави крај на шпекулациите околу неговата иднина , откако и официјално стана член на Ал Ахли од Саудиска Арабија.

Македонскиот фудбалер ќе добие бонус за потписот, а се шпекулира дека заработката ќе му изнесува 2,5 милиони годишно.

Се очекува дефанзивецот да стави потпис на соработка за наредните две сезони.