Предводникот на Евертон, Карло Анчелоти со многу емиции го проследи едноминутниот молк во чест на Марадона пред дуелот со Лидс.

Анчелоти и Марадона важеа за големи пријатели а двајцата имаат заеднички минато со Наполи….

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Football Daily (@footballdailyuk_)