Англија и Бугарија во моментов се среќаваат во рамки на А – Групата, квалификации за ЕП 2020 година.

Со голот на Хари Кејн во 24 минута, Англија води со 1-0 против Бугарија. Во оваа група, Косово ја победи Чешка со 2-1 и во моментов е прв на табелата со четири одиграни средби.