Барселона води со 4:0 по првото полувреме против Виљареал благодарение на одличниот Ансу Фати.

Чудото од дете ги постигна двата воведни гола, во 15 минута и во 19 минута.

 

На 3:0 зголеми Лионел Меси со својот прв гол оваа сезона во Ла Лига.

Четвртиот гол во првото полувреме беше дело на Торес кој си го совлада сопствениот голман.