Фудбалерите на Вест Хем се изборија за 9 победа оваа сезона во Премиер лигата откако го совлада ВБА со 2:1 во 18 коло.

Бовен го отвори резултатот во 45 минута, гостите израмнија прекиу Переира во 51 минута. Антонио успеа да најде начин и додавањето од Јармоленко го претвори во гол во 66 минута.

Вест Хем во следното коло ќе игра против Кристал Палас додека ВБА е домаќин на Манчестер Сити.