Лондонско дерби го доби екипата на Вест Хем која со еден гол го реши  Тотенхем.

Решавачкит гол е дело на Антонио кој погоди во 72 минута  и со минимални 1-0 ја запиша петтата сезонска победа во Премиерлигата.

 

Лестер победи со  1-2 на гостувањето кај  Брентфорд.