Фудбалерите на Аргентина ја победија Венецуела со 2:0 во четвртфиналето од Копа Америка, а на натпреварот беше забележан и еден несекојдневен момент.

Аргентинецот Родриго Де Паул во еден момент тргна во дриблинг и падна бидејќи топката помина преку еден гулаб, кој се најде на теренот.