Јувентус поведе со 1-0 против Интер на „Дерби Д’Италија“ во Торино, голот е дело на Арон Рамзи кој погоди на почетокот од вториот дел.

Рамзи го доведе Јувентус во водство во 55 минута од средбата која се игра без публика во Торино.