Арсенал и Лестер во Лондон го играат последниот натпревар од денешната програма во Премиер лигата, по првиот дел средбатаз аврши без голови 0-0.

„Топџиите“ постигнаа еден гол н ооправдано беше поништен поради офсајд. Лаказет погоди по нафрлената топка од корнер по само 5 минути, но беше поништен поради офсајд позиција.