Поранешниот репрезентативец на Франција, Лорен Коншелни ќе ја продолжи кариерата во француски, Бордо.

Управата на Арсенал ја прифатила последната понуда од Бордо вредна 4,9 милиони евра за стоперот кој беше незадоволен од статусот во екупата по доаѓањето на Унаи Емери.

Неофицијално, Арсенал веќе е во преговори со Лајпциг за ангажман на централниот дефанзивец Упамечано кој на трасфер пазарот вреди околу 40 милиони евра.