Манчестер Јунајтед води со 1-0 против Арсенал во дербито на Премиерлигата, седмо коло, последен натпревар.

Интересно прво полувреме, Јунајтед до предност дојде во 45 минута со голот на Мектомнеј, Арсенал не издржа и првиот дел го заврши со негатива на гостувањето.