Фудбалерите на Арсенал, не дозволија изненадување на гостувањето кај Молде откако славеа победа од 3:0 во 4 коло од групната фаза во Лига Европа.

Пепе, Нелсон и Балогун ги постигнаа головите за победничката екипа.

Лестер неочекувано ремизираше на гостувањето кај Брага, 3:3 но и покрај ова го задржи првото место на табелата во групата Г.