Астон Вила го потврди доведувањето на крилото на Јамајка Леон Бејли од Баер Леверкузен за 40 милиони евра.

Тој потпиша договор до 2025 година и доаѓа во клубот како потенцијална замена за Jackек Грилиш кој е пред заминување во Манчестер Сити.