Аталанта води со 1-0 против Валенсија во Шпанија, сега има вкупни 5-1 со оглед на резултатот од првата средба која во Бергамо заврши со 4-1 за екипата од Италија.

Јосип Иличиќ ја доведе Аталанта во водство со гол од пенал кој значи дека клубот од Италија го отвори патот кон четвртфиналето.