Аталанта води со 2-0 на „Олд Трафорд“  против Јунајтед, големо изненадување по првите 45 минути во Лигата на шампионите.

Со головите на Пашалиќ и Демирал, екипата од Бергамо има комотна предност во Манчестер против Јунајтед.