Двата клуба од Мадрид  одиграа неверојатен меч во Њу Џерси со десет гола од кои седум завршија во мрежата на „кралевите“.

Уште на полувремето Атлетико водеше со 5-0, катастрофата беше најавена, мечот заврши со 7-3. Диего Коста постигна четири гола на овој меч и беше херој на оваа средба.